Obecní knihovna Nová Dědina
Naposledy aktualizováno: 16.01.2018 10:42:19

Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů.

Henry David Thoreau

OBRÁZEK : knihovnice_nd_1.jpg

Od roku 1979 byla naše knihovna umístěná v budově mateřské školy, bývalá základní škola. Tyto prostory však prošly v roce 2012 stavebními úpravami, a tak byla knihovna přemístěna do budovy obecního úřadu, kde v novém nabízí příjemné prostředí pro váš volný čas! Těšíme se na vaší návštěvu ve výpůjčních hodinách:

Sobota: 8:00 - 10:00

Knihovní fond, který čítá 3050 titulů, je vskutku žánrově velice bohatý. Najdete zde domácí a zahraniční beletrii, fantasy a dětskou literaturu, potěší Vás jak poezie, tak i hobby publikace, slovníky, příručky a populárně naučná literatura. Každým rokem se knihovní fond rozrůstá o nové tituly, které jsou nakupovány z prostředků obce. V knihovně se rovněž nachází PC sestava s možností tisku a přístupu k síti Internet.

V září roku 2011, v rám­ci automatizovaného  knihovního systému CLAVIUS REKS Knihovny Kroměřížska, byl náš knihovní fond zpracován a pak zprovozněn on-line katalog knihovny.  Katalog umožňuje vyhledávání všech titulů, včetně titulů ve výměnných souborech,  které si můžete v naší knihovně vypůjčit. Je také součástí souborného katalogu knihoven Kroměřížska. Ná­pověda ke katalogu je v záložce Služby.

Nové knihy v našem fondu:

Nové tituly ve fondu knihovny

Co říkají čísla, aneb, knihovna a statistika:

Ukazatel 2014
Čtenáři 43
Návštěvníci 284
Výpůjčky 1881

Proces zabral 0.0247 sekund času a 0.58MB paměti.